پنج شنبه, 04 شهریور 1400 ساعت 19:32

آرنج گلف بازان

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آرنج گلف بازان آرنج گلف بازان مدیکال آنلاین

گلف البو چیست؟ آیا این بیماری تنها برای افرادی که گلف بازی می کنند، رخ می دهد؟ علل بروز این عارضه چیست و در صورت ابتلا به آن چه روش های درمانی برای آن وجود دارند؟

آیا این مقاله برای شما نوشته شده است؟

گلف البو به اندازه آرنج تنیس معروف نیست. در حالی که هر دو شکل تاندونیت آرنج هستند، آرنج تنیس از آسیب به تاندون های خارج آرنج ناشی می شود، اما آرنج بازیکن گلف باز توسط تاندون های داخلی ایجاد می شود. آرنج گلف باز کمتر رایج است، اما چه افرادی به آن مبتلا می شوند؟
به نظر شما دلیل بروز این عارضه چیست؟ آیا راهکار هایی برای جلوگیری از این بیماری وجود دارند؟ آیا شما دچار این بیماری هستید و به دنبال روش های درمانی آن می گردید؟
در این مقاله پاسخ این سوالات برای شما شرح داده می شود، پس با ما همراه باشید.

آرنج گلف باز یا گلف البو چیست؟

آرنج گلف باز (با اصطلاح پزشکی اپیکوندیلیت داخلی) نوعی تاندونیت است که باعث ایجاد درد و التهاب در تاندون هایی می شود که ساعد را به آرنج متصل می کند. مرکز درد بر روی برآمدگی استخوانی در قسمت داخلی آرنج شما متمرکز شده و ممکن است ساعد را نیز درگیر کند.
آیا فقط افرادی که گلف بازی می کنند؛ به این عارضه مبتلا می شوند؟
با وجود نام این بیماری، این شرایط فقط گلف بازان را تحت تأثیر قرار نمی دهد. هرگونه حرکت دست، مچ یا ساعد که اغلب انجام می دهید می تواند منجر به بروز گلف البو شود. اما چه مواردی موجب این اتفاق می شوند؟ در عنوان های بعدی علل این عارضه را نیز بیان کرده ایم.

علائم آرنج گلف بازان

درد شما می تواند ناگهان یا با گذشت زمان اتفاق بیفتد. اگر به گلف البو مبتلا شده باشید، ممکن است تا با نشانه های زیر رو به رو شوید:

 • سفتی در آرنج شما
 • حساسیت و درد، معمولاً در قسمت داخلی آرنج یا قسمت داخلی ساعد، اما ممکن است با حرکات خاصی مانند مشت زدن یا تاب دادن چوب گلف درد داشته باشید.
 • سوزن سوزن شدن یا بی حسی در انگشتان دست (معمولاً انگشت حلقه و کوچک)
 • ضعف در دست و مچ دست شما

علل آرنج گلف بازان

گلف البو معمولاً در اثر استفاده بیش از حد از ماهیچه های ساعد ایجاد می شود که به شما امکان می دهد دست خود را بگیرید، بچرخانید و مچ خود را خم کنید. خم شدن، چنگ زدن یا تاب خوردن مکرر می تواند باعث کشیدگی یا پارگی های ریز در تاندون ها شود.
مواردی که علاوه بر گلف می تواند منجر به بروز این عارضه شوند، عبارتند از:

 • ورزش هایی که از راکت استفاده می کنند

  عدم استفاده از تکنیک های مناسب هنگام بازی یا استفاده نادرست از آنها می تواند به تاندون شما آسیب برساند. اگر از راکت خیلی سبک یا خیلی سنگین استفاده می کنید، می تواند گلف البو را نیز ایجاد کند.
 • ورزش هایی که متکی بر حرکات پرتاب زیادی هستند

  مانند تیراندازی با کمان، بیس بال، فوتبال، پرتاب نیزه و سافت بال. برای مثال زدن یک توپ به اشتباه می تواند منجر به آرنج گلف باز شود.
 • حرکات تکراری

  اگر نجار، نقاش، لوله کش هستید یا در ساختمان سازی کار می کنید می توانید آرنج گلف باز را بگیرید. حرکات زیاد و مکرر می تواند باعث ایجاد آن شود.
 • تمرین با وزنه

  اگر از تکنیک مناسب برای بلند کردن وزنه استفاده نمی کنید، می توانید تاندون ها و ماهیچه های آرنج خود را بیش از حد کار کنید.

پیشگیری از آرنج گلف بازان

بهترین راهکار برای اینکه بتوانید از بروز این بیماری جلوگیری کنید، این است که مانع از وارد شدن فشار بیش از اندازه به تاندون های آرنج خود شوید. موارد زیر در این زمینه به شما کمک می کنند:

 • فعالیت هایی که با انجام آن ها دچار درد می شوید را متوقف کنید.
 • در صورتی که ورزش شما دارای برخی از حرکات تکراری و یا پیچیده است، حتما از مربی شیوه صحیح آن را بیاموزید و سپس انجام دهید.
 • قبل از اینکه ورزش کنید، حتما بدنتان را گرم کنید و حرکات کششی انجام دهید.
 • عضلات ساعد خود را تقویت کنید.

روش های درمانی گلف البو

اگر حس می کنید که به چنین بیماری مبتلا شده اید، وقت را هدر ندهید و به یک متخصص ارتوپدی خوب مراجعه کنید تا ایشان بعد از تشخیص دقیق، بهترین و مناسب ترین روش درمانی را برایتان انتخاب کنند. این روش های درمانی عبارتند از:

 1. استراحت دادن به دست و مصرف دارو های مسکن و ضد التهاب
 2. استفاده کردن از بریس های ساعد و آرنج به مدت زمان تشخیص داده شده
 3. تزریق کردن داروی های کورتیکوستروئیدی
 4. انجام روش های فیزیوتراپی مناسب
 5. کمک گرفتن از تمرینات کششی و تقویتی
 6. در آخر اگر هیچ کدام از روش های بالا کمکی به بهبودی این عارضه نکردند، نیاز به عمل جراحی وجود خواهد داشت.
خواندن 1044 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 04 شهریور 1400 ساعت 19:45

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.