چهارشنبه, 28 آذر 1397 ساعت 10:47

چند توصیه برای موهای رنگ شده

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
موهای رنگ شده موهای رنگ شده موهای رنگ شده

رنگ كردن مو كاري بسيار رايج و متداول است كه به دلايل مختلفي از جمله زيبايي و پوشاندن موهاي سفيد مورد استقبال تعداد زيادي از خانمها و حتي آقايان مي باشد. بطور متوسط از هر 4 خانم، 3 نفر بصورت منظم از رنگ مو استفاده مي كنند. لذا لازم است براي مراقبت از مو

و جلوگيري از آسيب رساندن به آن، نكاتي را در اين باره بدانيم.
رنگ هاي دائمي شيميايي در مقايسه با ديگر رنگها آسيب بيشتري به موها مي رسانند. رنگ موها باعث ضعيف شدن پياز مو مي شود و آنها خشك و شكننده مي كند. استفاده از شامپوهاي نرم كننده كه حاوي سيليكون ميباشند، آسيب رساندن به مو را كمتر مي كند.
توصيه مي شود فاصله رنگ كردن موها خيلي كوتاه نباشد و در صورتي كه رويش موي جديد باعث دو رنگي موهايتان مي شود، تنها كافيست ريشه موهاي خود را رنگ كنيد و از رنگ كردن موهاي قبلي كه به فاصله كمي رنگ شده اند، بپرهيزيد.
در دكلره كردن موها رنگ اصلي مو كاملا از بين رفته و رنگ سفيد كنفي يا رنگي متمايل به زرد در موها ايجاد ميشود. دكلره كردن موها باعث مي شود موها خشك و شكننده شوند. در عين حال باعث ريزش مو نمي شود. لازم به ذكر است دكلره كردن موها بصورت مداوم آسيبب جدي به موها وارد مي كند.
نكاتي كه در زير به آن اشاره شده است، مي تواند آسيب رساندن به موهاي رنگ شده را كمتر كند.

نور خورشيد و آب

شنا كردن در آب استخر حاوي مقادير زيادي از كلر يا آب دريا كه شور مي باشد به موهاي رنگ شده آسيب زيادي مي رساند. سعي كنيد موها را كمتر بشوييد و كمتر در معرض نور مستقيم خورشيد قرار دهيد. زيرا باعث كم رنگ شدن رنگ موهايتان مي شود و نياز مجدد به رنگ كردن پيدا خواهيد كرد.

استفاده از رنگ مخصوص ابرو

از رنگي كه براي مو استفاده مي شود نبايد براي ابرو استفاده كرد زيرا احتمال اين وجود دارد كه رنگ به چشمانتان برسد كه بسيار مضر است. آرايشگران براي رنگ كردن ابروها از رنگ هاي بسيار روشن استفاده مي كنند كه بتوانند در حداقل زمان آن را از ابروها پاك كنند تا احتمال آسيب به چشم كمتر شود.

استفاده از رنگ موی مرغوب

برخي از خانمها به بعضي از رنگهاي شيميايي حساسيت دارند و براي تست كردن اين موضوع مي توان مقدار كمي از رنگ مو را به پشت گوش ماليد. اگر تا 2 روز جوش نزد و خارش ايجاد نشد يعني پوست شما به اين رنگ حساسيت ندارد.
ديده مي شود كه در رنگ كردن هاي خانگي از كمي شامپو در مخلوط رنگ استفاده مي شود. اين كار اصلا مناسب نيست و باعث مي شود ثبات رنگ مو كم شود.

رنگ کردن مو در بارداری

هنگامي كه از رنگ هاي شيميايي براي رنگ كردن مو استفاده مي شود، مقداري از آن جذب پوست مي شود. هرچند مقدار جذب آن كم است و به جنين آسيب نمي رساند ولي بهتر است در مدت بارداري از رنگهاي طبيعي مانند حنا استفاده شود. در صورتيكه در اين دوران از رنگ مو استفاده مي كنيد مي بايست مدت زمان ماندن رنگ مو را روي سر به حداقل برسانيد و در اتاق داراي هواكش اين كار را انجام دهيد تا از طريق تنفس جذب نشود.

 

 

 

منبع: سایت دکتر سهیل فاتح، متخصص پوست، مو و زیبایی

 

خواندن 1795 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.