چهارشنبه, 29 فروردين 1397 ساعت 05:39

نشانه های شگفت انگیز افسردگی

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)
نشانه های شگفت انگیز افسردگی نشانه های شگفت انگیز افسردگی

در ادامه میخوانیم: نشانه های مهم ابتلا به افسردگی

سرخوشی در خرید

سرخوشی در خرید
سرخوشی در خرید

آیا خرید شما از کنترل خارج شده؟ برای برخی افراد مبتلا به افسردگی، خرید از فروشگاه ها یا اینترنت، بعنوان تقویت کننده اعتماد به نفس غیر معمول نیست. اما این درمان عمر کوتاهی دارد. همچنین توجه داشته باشید که سرخوشی در خرید میتواند نشانه هایی از اختلال دوقطبی باشد.

مصرف نوشیدنی های الکلی

مصرف نوشیدنی های الکلی
مصرف نوشیدنی های الکلی

تقریبا یک سوم افراد مبتلاً به افسردگی الکل مصرف میکنند. اگر احساس کردید که برای نداشتن اضطراب و افسردگی نیاز به نوشیدنی الکلی دارید، ممکن است یکی از این افراد باشید. مصرف زیاد این نوشیدنی ها میتواند باعث بدخیم شدن افسردگی شود.

فراموشی

فراموشی
فراموشی

افسردگی همچنین میتواند عامل فراموشی باشد. مطالعات نشان میدهد که افسردگی طولانی مدت یا استرس، باعث افزایش سطح کورتیزول بدن میشود. افزایش سطح کورتیزول میتواند بخشی از مغز را که در ارتباط با حافظه و یادگیری است تضعیف کند. کاهش حافظه ناشی از افسردگی، برای افراد مسن شدید تر است. خبر خوب این که درمان افسردگی مشکلات حافظه مربوط به افسردگی را بهبود خواهد بخشید.

استفاده بیش از حد اینترنت

استفاده بیش از حد اینترنت
استفاده بیش از حد اینترنت

آیا تعاملات مجازی اجتماعی را به موارد واقعی ترجیح میدهید؟ آیا زمان زیادی صرف استفاده از اینترنت میکنید؟ این موارد نشانه های افسردگی هستند. مطالعات نشان میدهند بین سطوح بالای افسردگی و استفاده بیش از حد اینترنت ارتباط وجود دارد.

زیاده روی در خوردن

زیاده روی در خوردن
زیاده روی در خوردن

مطالعات نشان داده که افرادی که به افسردگی مبتلا هستند، اضافه وزن بیشتری دارند و این میتواند هشداری برای بیماری های قلبی باشد. بین سطوح بالای افسردگی و زیاده روی در خوردن به ویژه در افراد میان سن ارتباط وجود دارد. درمان افسردگی میتواند به درمان این مشکلات نیز کمک کند.

دزدی از فروشگاه

دزدی از فروشگاه
دزدی از فروشگاه

حدود یک سوم افرادی که از فروشگاه ها دزدی میکنند، از افسردگی رنج میبرند. برای برخی افرادی که از بیسوادی احساس افسردگی و ناچیزی میکنند، سرایداری باعث احساس قدرت و اهمیت میشود.

کمردرد

کمردرد
کمردرد

مطالعات نشان میدهد که افسردگی ممکن است هشداری برای کمردرد مزمن باشد. 42٪ افراد مبتلا به کمردرد مزمن، قبل از شروع کمردرد، افسردگی را تجربه کرده اند. با این حال، افسردگی اغلب میتواند نادیده گرفته شده یا تشخیص داده نشود. به همین ترتیب کمردرد مزمن نیز، شما را در معرض افسردگی قرار میدهد.

رفتار جنسی خطرناک

رفتار جنسی خطرناک
رفتار جنسی خطرناک

افسردگی میتواند با کاهش میل جنسی همراه باشد. اما برخی از افراد برای مقابله با افسردگی یا استرس از روابط جنسی استفاده میکنند. افزایش بی قیدی، خیانت، وسواس جنسی و رفتارهای پر خطر مثل روابط جنسی ناامن میتوانند نشانه های افسردگی باشند.

احساسات اغراق آمیز

احساسات اغراق آمیز
احساسات اغراق آمیز

اغلب افرادی که به افسردگی مبتلا هستند، از خود رفتار اغراق آمیز احساسی نشان میدهند. این افراد ممکن است به صورت لحظه ای برافروخته شده و یا به اصطلاح ازکوره در بروند. آنها ممکن است احساس ناراحتی، ناامیدی، نگرانی، یا ترس را بیش از حد ابراز کنند و این کلید تغییر ناگهانی در رفتار آنها میباشد.

مشکلات شرطبندی

مشکلات شرطبندی
مشکلات شرطبندی

شرطبندی میتواند شما را هیجانی یا عصبانی کند. اما اگر بیش از سرگرمی به شرطبندی بپردازید، ممکن است به افسردگی مبتلا شده یا اختلال وابستگی به قمار داشته باشید. مشکل قماربازان نسبت به دیگر افراد مبتلا به افسردگی بیشتر است، آنها نوشیدنی الکلی نیز مصرف میکنند. بسیاری از آنها بازگو میکنند که قبل از شروع شرطبندی مضطرب و افسرده بوده اند.

استعمال دخانیات

استعمال دخانیات
استعمال دخانیات

افسردگی خطر استعمال دخانیات را دو برابر میکند. استعمال مفرط دخانیات، به میزان بیش از یک بسته در روز و همچنین استعمال آن طی قدم زنی های کوتاه از عادت های رایج در میان افراد مبتلا به افسردگی میباشد. در حالی که افراد سیگاری افسرده، به میزان کمتری دخانیات را ترک میکنند، به کمک برنامه هایی که از تکنیک های مشابهی برای درمان افسردگی استفاده میکنند، مانند درمان شناختی-رفتاری و یا داروهای ضد افسردگی، میتوانند دخانیات را ترک کنند.

بی توجهی به خود

بی توجهی به خود
بی توجهی به خود

بی توجهی به خود میتواند از نشانه های افسردگی باشد. مانند انجام ندادن کارهایی به کوچکی مسواک نزدن، یا به بزرگی صرف نظر کردن از درمان بیماری های مهم مانند بیماری قلبی یا دیابت. برای درمان افسردگی، باید از توجه به خود شروع کرد.

خواندن 3326 دفعه

آخرین‌ها از کارشناس گروه تحریریه

محتوای بیشتر در این بخش: « کمک به درمان افسردگی

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.