چهارشنبه, 29 فروردين 1397 ساعت 06:41

راه های طبیعی برای سفید کردن دندان

راه های طبیعی برای سفید کردن دندان راه های طبیعی برای سفید کردن دندان

در ادامه میخوانیم: از چه عواملی میتوان بعنوان یک درمان طبیعی برای سفید کردن دندان ها استفاده کرد؟

اگر نمیخواهید وقت و پولتان را برای درمان در مطب پزشک تلف کنید، میتوانید در خانه، از برخی داروهای طب طبیعی برای سفید کردن دندان هایتان استفاده کنید. سعی کنید که بهترین گزینه از درمان های طبیعی را که باعث سفید شدن دندان شما میشود انتخاب کنید.

مسواک و نخ دندان

مسواک و نخ دندان
مسواک و نخ دندان

بهداشت دهان و دندان یک روش محکم و درست برای حفظ لبخند شماست. خمیر دندان به طرز محسوسی باعث سفیدی و بی رنگ شدن سطح دندان ها میشود. درواقع خمیر دندان ها باعث سفیدی دندان ها نمیشوند. نخ دندان مواد غذایی و باکتری ها را از بین برده و باعث میشوند که دندان های شما راکد و تیره بنظر نرسند.

روغن

روغن
روغن

روغن یک روش محبوب در پزشکی آیورودای برای سفید کردن دندان است. یک قاشق غذاخوری روغن (مانند کنجد، نارگیل یا روغن زیتون) را به مدت 20 دقیقه در دهان خود بشویید تا باکتری را بیرون بکشید. اخیراً یک مطالعه نشان داده که استفاده از روغن نارگیل میتواند مانع فساد دندان های شما شود، اما هیچ مدرک علمی برای تأیید آن وجود ندارد.

جوش شیرین

جوش شیرین
جوش شیرین

جوش شیرین علاوه بر کمک به تهیه خمیر، یک تمیز کننده ملایم برای دندان است. شما میتوانید از نوشابه سودا استفاده کنید، اما احتمالاً با استفاده از خمیر دندان با محتوی بیکربنات سدیم، نتیجه بهتری خواهید گرفت. مطالعات نشان میدهد که مسواک زدن با محصولاتی که محتوی جوش شیرین هستند در طول زمان بر روی لکه های سطحی دندان شما تأثیر گذارد خواهند بود.

سیب، آناناس و توت فرنگی

سیب، آناناس و توت فرنگی
سیب، آناناس و توت فرنگی

اسید مالیک موجود در سیب باعث افزایش میزان بزاق دهان و شست و شوی اسید موجود در آن میشود. خمیر دندان هایی با محتوی برملائین با ترکیبی از آناناس به سفیدی دندان ها کمک میکند. اما هیچ شواهدی وجود ندارد که خوردن این میوه ها باعث درخشش دندان های شما میشود. مطالعه ای در دندانپزشکی نشان داده است که مسواک زدن با مخلوطی از توت فرنگی و جوش شیرین نتنها هیچ تأثیری بر سفیدی دندان ندارند، بلکه بدتر از آن، اسید سیتریک موجود در توت فرنگی میتواند باعث شکست مینا و پوسته بیرونی دندان شما شود.

آب اکسیژنه

آب اکسیژنه
آب اکسیژنه

آب اکسیژنه، در بیشتر کیت های سفید کننده ی خانگی یافت میشود. آب اکسیژنه در واقع رنگ دندان را عوض میکند. مطالعه ای نشان داده است که استفاده از ژل سفید کننده، با 6٪ پراکسید هیدروژن بر روی دندان، بعد از 2 هفته تغییر قابل توجهی را ایجاد میکند. انجمن دندانپزشکی آمریکا میگوید که آب اکسیژنه ممکن است قبل از اینکه دندان ها را سفید کند، باعث تحریک آنها شود.

سرکه سیب

سرکه سیب
سرکه سیب

برخی افراد میگویند که استفاده از سرکه سیب قبل از مسواک میتواند به کشتن باکتری ها و پاک کردن لکه ها کمک کند. با عرض پوزش، هیچ مطالعه ای برای تأیید آن وجود ندارد. سرکه سیب میتواند طعم سس سالاد شما را تغییر دهد، اما انتظار نداشته باشید که باعث سفیدی دندان های شما شود.

زرد چوبه

زرد چوبه
زرد چوبه

زردچوبه یک ادویه گرم و تلخ که به عنوان طعم دهنده کاری شناخته میشود. زردچوبه یک رنگ طبیعی است که میتواند پارچه سفید را به طلایی روشن تبدیل کند. ظاهرا، زردچوبه میتواند باعث سفیدی دندان شود.، هرچند هیچ تحقیق جامعی برای حمایت از این موضوع وجود ندارد.

پیشگیری از تیرگی دندان

پیشگیری از تیرگی دندان
پیشگیری از تیرگی دندان

غذاهایی که شامل انواع توت ها و نوشیدنی های تیره مانند قهوه و نوشابه هستند، باعث تیرگی دندان میشوند، اما مجبور نیستید که مصرف آنها را کنار بگذارید. میتوانید از خوردن آنها لذت برده، و بعد از آن دهان خود را شستشو دهید. بنابراین احتمال کمتری برای تیرگی دندانهایتان وجود دارد. ( قبل از مسواک زدن 30 دقیقه برای محافظت از مینایید دندان صبر کنید.) سیگار کشیدن و جویدن آدامس نیز میتواند سبب ایجاد لکه بر روی دندان شود، که دلیل دیگری برای ترک آن ها است.

خواندن 2007 دفعه