سه شنبه, 28 فروردين 1397 ساعت 05:56

علائم نشان دهنده ی آلرژی خارج از کنترل

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
علائم نشان دهنده ی آلرژی خارج از کنترل علائم نشان دهنده ی آلرژی خارج از کنترل

در ادامه میخوانیم: چه علائمی نشان دهنده ی این است که آلرژی شما از کنترل خارج شده است.

سلامت آلرژی

 

سلامت آلرژی
سلامت آلرژی

هنگامی که فکر میکنید مقدار گرده ی موجود در هوا زیاد است در خانه بمانید و از یک فیلتر هوای HEPA استفاده کنید و از داروهایی که دکتر برای شما تجویز میکند استفاده کنید. اگر این موارد را رعایت کنید در مقابل آلرژی ایمن و سلامت هستید. مالش بینی با مچ دست بخصوص در کودکان در فصل آلرژی بسیار عادی است.

قرمزی چشم

 

قرمزی چشم
قرمزی چشم

قرمزی چشم یک دیگر از علائم آلرژی است. هنگامی چشمان شما قرمز میشوند که چشمانتان خارش میگیرند و شما آنها را مالش میدهید. آنتی هیستامین برای جلوگیری از علائمی مانند خارش چشم، عطسه و آبریزش تجویز میشوند. اگر آنتی هیستامین مصرف میکنید ولی هنوز این علائم را در خودتان مشاهده میکنید با تغییر در برنامه درمان خود با پزشک خود صحبت کنید.

احتقان مزمن بینی

 

احتقان مزمن بینی
احتقان مزمن بینی

اگر سرما خوره اید یا آنفولانزا گرفته اید، با آبریزش بینی، شما باید بین یک یا دو هفته بهبود پیدا کنید. اگر احتقان ادامه پیدا کرد، آلرژی شما بد خیم میشود. در طی یک واکنش آلرژیک، مخاط شما بیشتر شده و بینی شما متورم میشود، همچنین ممکن است فشار سینوسی و سردرد هم بگیرید. دارو های ضد انعقاد مخاط میتواند به شما کمک کند. برای یک برنامه درازمدت، با یک متخصص آلرژی صحبت کنید.

خس خس کردن گلو

 

خس خس کردن گلو
خس خس کردن گلو

خس خس کردن گلو اغلب با تنگی نفس مرتبط است، اما همچنین میتواند نشانه ای از واکنش شدید آلرژیک باشد. صدای سوت هنگامی اتفاق می افتد که شما باید از طریق راه های تنفسی نفس بکشید. در موارد شدید، ممکن است به مراقبت اضطراری نیاز داشته باشید. اگر به علت آلرژی احساس خفگی دارید، با پزشک خود صحبت کنید.

خارش پوست

 

خارش پوست
خارش پوست

پوست شما ممکن است که فقط خشک شده باشد. اما اگر خارش را متوقف نکنید یا اگر به محل خارش یا تحریک روی پوست تبدیل شود، ممکن است اگزما داشته باشد. این واکنش پوست در افراد مبتلا به آلرژی رایج است. دلیل آن ممکن است صابون یا مواد شوینده، حیوانات خانگی یا پارچه های خشک باشد. شما می توانید با آنتی هیستامین ها، مرطوب کننده ها و کرم هیدروکورتیزون این نوع آلرژی ها درمان کنید. در موارد شدید، پزشک شما میتواند داروهایی را تجویز کند.

کهیر

 

کهیر
کهیر

این لکه های قرمز خارش دار میتوانند از چند ساعت تا چند روز طول بکشند. اینها یک واکنش آلرژیک، به عواملی مانند غذا، دارو یا حشرات هستند .آنتی هیستامین ها معمولا امدادرسانی فوری برای درمان این علائم آلرژی هستند. با این حال ممکن است به استروئید نیاز داشته باشید، بهترین راه درمان این است که عامل آن را پیدا کنید و از آن جلوگیری کنید.

بیخوابی

 

بیخوابی
بیخوابی

خارش پوست و چشم، آبریزش بینی، سینوس و سایر علائم آلرژی میتوانند باعث بیخوابی شوند. سرفه یا خستگی نیز ممکن است، از دلایل بیخوابی باشند. برخی از داروهای آلرژیک میتوانند خواب شبانه را مختل کنند. اگر شب نمیتوانید بخوابید، باید با پزشکتان در مورد تغییر روش درمان مشورت کنید.

مشکلات تمرکز

 

مشکلات تمرکز
مشکلات تمرکز

هنگامی که شما تمام شب را بیدار بوده اید، چشمانتان خسته است و آبریزش بینی دارید نمیتوانید تمرکز کنید. علاوه بر این، برخی از آنتی هیستامین و ضدعفونی کننده ها ممکن است باعث عدم تمرکز شوند. اگر دارو های آلرژیک در کار، زندگی در خانه یا روابط شما مشکل ایجاد میکنند، با دکتر خود مشورت کنید.


خستگی

خستگی
خستگی

آلرژی میتواند میزان انرژی شما را کاهش دهد. خوابیدن را سخت و به سیستم ایمنی بدن شما overdrive ارسال میکنند که شما را خسته میکنند. دارو های ضد آلرژیک خواب آور هم ممکن است باعث خستگی شما شوند. با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید، برخی از دارو های جدیدتر این اثر را ندارند.

افسردگی

افسردگی
افسردگی

هنگامی که آلرژی ها فوران میکنند، احساس افسردگی میکنید؟ دانشمندان به دنبال ارتباط بین آلرژی، تغییرات خلقی و افسردگی هستند. اگر چه ما نمیتوانیم اثبات کنیم که با افسردگی، آلرژی ها تشدید میشوند یا نه، اما درمان ها وجود دارد. اگر احساس افسردگی میکنید با پزشک خود درمیان بگذارید.

خواندن 3149 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « علائم، تشخیص و درمان سینوزیت