دوشنبه, 27 فروردين 1397 ساعت 09:12

چگونه آلرژی کودکان را تسکین دهیم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
چگونه آلرژی کودکان را تسکین دهیم؟ چگونه آلرژی کودکان را تسکین دهیم؟

در ادامه میخوانیم: انجام چه کارهایی میتواند به تسکین آلرژی کودک شما کمک کند؟

کمپرس گرم یا سرد

 کمپرس گرم یا سرد
کمپرس گرم یا سرد

آلرژی میتواند باعث شود که کودک احساس رنج آوری داشته باشد، اما این بدان معنا نیست که نمیتوان حال او را بهتر کرد. میتوان از مواردی که علائم آلرژی او را تحریک میکنند جلوگیری کرد. همچنین میتوان یاد گرفت که چه آلرژی هایی میتوانند به کاهش علائم آلرژی او کمک کنند. درمان های خانگی نیز میتوانند مفید باشند. برای کاهش فشار سینوسی، یک کمپرس گرم بر روی صورت، بینی یا پیشانی او قرار دهید. فقط از او بپرسید که در کدام ناحیه احساس فشار میکند. یک بسته یخ پیچیده شده در یک حوله یا دستمال مرطوب و قرار دادن آن بر روی محل میتواند برای مدت کوتاهی علائم آلرژی را کاهش دهد.

قطره چشم

قطره چشم
قطره چشم

خارش چشم را با قطره چشم روغنی تسکین دهید. این قطره های چشم، به عنوان اشک های طبیعی نیز یاد میشوند. بیش از چند روز نباید از این قطره ها برای کاهش قرمزی چشم استفاده کرد، زیرا میتواند خارش چشم را نیز بدتر کند. شما همچنین میتوانید از قطره های آنتی هیستامین و ضد انعقاد کننده استفاده کنید. آنها به بهبود قرمزی و خارش چشم کمک میکنند. از پزشک در مورد استفاده از این قطره ها سؤال کنید و دستورالعمل های روی برچسب آن را نیز دنبال کنید.

آب نمک

آب نمک
آب نمک

برای کنترل آبریزش بینی، میتوان اسپری استریل آب نمک در داخل بینی کودک اسپری کرد. این اسپری همچنین میتواند گرده و گرد و غبار را از بین ببرند. از داروساز بخواهید که به شما برای پیدا کردن اسپری مناسب کودک، کمک کند.

آنتی هیستامین ها

آنتی هیستامین ها
آنتی هیستامین ها

آنتی هیستامین ها میتوانند به خارش، عطسه، آبریزش بینی و چشم کمک کنند. برخی از آنتی هیستامین ها را میتوان بدون نسخه خریداری کرد. آنتی هیستامین ها فرم های مختلفی مانند قرص، شربت و جویدنی دارند. پزشک ممکن است در طول فصل آلرژی روزانه برای کودک آنتی هیستامین تجویز کند. برخی از آنتی هیستامین ها میتوانند باعث خواب آلودگی شوند، بنابراین بهتر است قبل از خواب مصرف شوند.

ضد انعقاد کننده ها

ضد انعقاد کننده ها
ضد انعقاد کننده ها

اگر آلرژی باعث گرفتگی بینی کودک شد، ضد انعقاد کننده ها را امتحان کنید. این داروها میتوانند باعث مشکلات خواب برای کودک شوند، بنابراین بهتر است از آنها استفاده نکند. ضد انعقاد کننده ها در فرم قرص، شربت و اسپری ارائه میشوند اما بیش از 3 روز از اسپری بینی آن استفاده نکنید. استفاده طولانی از آن میتواند منجر به آبریزش بینی شود. پزشک ممکن است برای درمان علائم آلرژی داروهایی را پیشنهاد کند که ترکیبی از ضد انعقاد کننده با آنتی هیستامین باشد.

استروئید ها

استروئید ها
استروئید ها

آبریزش یا گرفتگی بینی، اسپری های بینی استروئیدی معمولاً به درمان علائم آلرژی کمک میکنند و ممکن است نیازی به داروهای آلرژیک دیگر نباشد. اما اگر علائم آلرژی شدید باشد، در موارد نادر پزشک ممکن است، چند روز پیشنهاد به مصرف قرص های استروئیدی کند.

تزریقات آلرژی

تزریقات آلرژی
تزریقات آلرژی

اگر علائم آلرژی کودک شما بهبود نیافت، ممکن است پزشک تزریقات آلرژی را پیشنهاد دهد. تزریقات آلرژی به او کمک خواهد کرد تا حساسیت کمتری نسبت به علائم آلرژی داشته باشد. با هر تزریق، او دز کوچکی از آلرژن را دریافت میکند که سبب بهبود علائم او میشود. هدف این است که واکنش بدن او را در مواجهه با آلرژن کاهش دهد. ممکن است چندین ماه یا بیشتر طول بکشد تا تزریقات عمل کنند. او ممکن است سالانه نیاز به تزریقات آلرژی داشته باشد.

جلوگیری از آلرژی در فضای باز

جلوگیری از آلرژی در فضای باز
جلوگیری از آلرژی در فضای باز

پنجره ها را در طول اوج فصل گرده افشانی بسته نگه دارید. همچنین هنگامی کودک شما از فضای باز وارد خانه میشود، او را حمام کنید و لباس های را تغییر دهید. همین کار را در پاییز و زمستان برای جلوگیری آلرژی های فضای باز مانند علف های هرز و گرده نیز انجام دهید.

توقف آلرژی در فضای داخل

توقف آلرژی در فضای داخل
توقف آلرژی در فضای داخل

پوشش های ویژه برای بالش و تشک میتواند به ازبین بردن گرد و غبار کند. در صورت امکان فرش، موکت و پرده را از اتاق کودک خود خارج نگهدارید. آنها گرد و غبار زیادی جمع میکنند. وقتی کودک شما در خانه است تمیزکاری نکنید. سطوح رطوبت را بیشتر از 45٪ تنظیم نکنید. همچنین، حیوانات خانگی را از اتاق خواب بیرون بیاورید.

خواندن 3111 دفعه