دوشنبه, 27 فروردين 1397 ساعت 08:13

12 راه طبیعی برای شکستن آلرژی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
12 راه طبیعی برای شکستن آلرژی 12 راه طبیعی برای شکستن آلرژی

در ادامه میخوانیم: شست و شو، ماسک ، تغذیه مناسب و ... از جمله راه هایی هستند که میتوانند آلرژی شما را شکست دهند.

خروج باد ملایم

خروج باد ملایم
خروج باد ملایم

اگر میزان گرده ی موجود در هوا بالا باشد، باید پنجره ها و درب های خانه را برای حفاظت از هوای بیرون خانه بسته نگه دارید. همچنین میتوانید از فیلتر HEPA در سیستم تهویه مطبوع هوای خود استفاده کنید.

درمان های جایگزین

درمان های جایگزین
درمان های جایگزین

گیاهButterbur یکی از امیدوار کننده ترین روش ها در این زمینه محسوب میشود. مطالعات نشان میدهد که عصاره این گل و داروی آنتی هیستامین میتواند به آلرژی شما کمک کند. مطالعات دیگری نشان میدهد که عصاره گیاهان Phleum pratense و pycnogenol نیز مفید هستند.

شستشو

شستشو
شستشو

هر زمانی که پا به خانه خود میگذارید، تکه ی کوچکی از هوای بیرون را همراه خود به داخل می آورید. پس از خروج از خانه لباس، کفش، مو و پوست شما با ذرات کوچکی از هر مکانی که بوده اید پوشیده میشود. دوش بگیرید و لباس های خود را عوض کنید تا هر گونه آلرژی را پاک کنید و کفش های خود را خارج از خانه در بیاورید.

استفاده از ماسک

استفاده از ماسک
استفاده از ماسک

این کار باعث جلوگیری از ورود آلرژن از راه های هوایی به بدن شما میشود، چون زمانی که بیرون از خانه هستید نمی توانید از ورود عوامل خاص آلرژی اجتناب کنید. یک ماسک تنفسی N95، که در اکثر فروشگاه ها، داروخانه ها و فروشگاه های پزشکی موجود است، میتواند 95٪ ذرات کوچک مانند گرده و سایر آلرژن ها را مسدود میکند.

 

تغذیه سالم

تغذیه سالم
تغذیه سالم

در یک مطالعه، کودکانی که سبزیجات تازه، میوه و آجیل به خصوص انگور، سیب، پرتقال و گوجه فرنگی استفاده میکنند، علائم آلرژی کمتری داشته اند. محققان هنوز در تلاشند تا ارتباط آن را تشخیص دهند. اما شکی نیست که رژیم غذایی سالم برای بدن شما مناسب است. به هر وعده غذایی خود حداقل یک میوه و سبزی تازه اضافه کنید.

شستشوی بینی

شستشوی بینی
شستشوی بینی

شستشوی بینی باعث پاک کردن مخاط از بینی میشود و میتواند علائم آلرژی را کاهش دهد. همچنین میتواند باکتری ها را از بین ببرد. در یک کاسه، 1/2 قاشق چای خوری نمک با یک قاشق آب گازدار در 8 اونس آب گرم مخلوط کنید و با استفاده از یک کیت شستشو بینی خود را ضدعفونی کنید.

مصرف بیشتر مایعات

مصرف بیشتر مایعات
مصرف بیشتر مایعات

اگر از آلرژی های خود احساس گرسنگی یا آبریزش بینی داشتید، مایعات، آب یا سایر نوشیدنی های غیر الکلی مصرف کنید. مایعات اضافی میتواند مخاط موجود در بینی شما را نازک و به شما کمک کند. مایعات داغ مثل چای و سوپ تأثیر بیشتری خواهند داشت.

پاک کننده های طبیعی

پاک کننده های طبیعی
پاک کننده های طبیعی

خانه خود را تمیز نگه دارید. اینکار یکی از بهترین راه های جلوگیری از آلرژن های محیطی است. اما مواد شیمیایی خشن نیز میتوانند بینی شما را تحریک کنند و علائم آلرژی شما را تشدید کنند. بنابراین از پاک کننده های طبیعی با مواد تشکیل دهنده ای مانند سرکه و یا نوشابه های گازدار استفاده کنید. از یک جاروبرقی استفاده کنید که دارای فیلتر HEPA برای آلودگی است. اگر آلرژی شدید دارید، از شخص دیگری بخواهید که نظافت کند.

 
بخور آب گرم

بخور آب گرم
بخور آب گرم

بخور بگیرید، این ترفند ساده میتواند آلرژی شما را تسکین دهد و به بینی شما کمک کند که آسان تر نفس بکشید. سر خود را بر روی کاسه آب گرم یا سینک آب گرم نگه دارید و حوله را روی سر خود بکشید تا بخار آب گرم را از بینی نفس بکشید، یا در حمام دوش آب گرم بگیرید.

اجتناب از دود سیگار

اجتناب از دود سیگار
اجتناب از دود سیگار

دود سیگار میتواند خارش و آبریزش چشم و بینی شما را بدتر کند. از گازهای دیگری مانند اسپری های خوش بو کننده ، دود شومینه و یا دود سوختن چوب که میتواند آلرژی شما را بدتر کند دوری کنید.

طب سوزنی

طب سوزنی
طب سوزنی

این عمل باستانی ممکن است تسکین دهنده ی آلرژی شما باشد. اینکه طب سوزنی میتواند بر آلرژی بینی تاثیر گذار باشد هنوز مشخص نیست. اما مطالعات نشان داده که ممکن است به آلرژی شما کمک کند. پرس و جو کنید و یا امتحان کنید.

شناسایی محرک های آلرژی خود

شناسایی محرک های آلرژی خود
شناسایی محرک های آلرژی خود

مطمئن شوید که محرک های آلرژی خودتان را میشناسید. یک قرار ملاقات با یک متخصص آلرژی برای آزمایش پوست آلرژیک بگذارید تا از عوامل محرک آلرژی خودتان مطمئن شوید. سپس میتوانید یک برنامه برای اجتناب از آنها ایجاد کنید.

خواندن 1608 دفعه