دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 ساعت 08:16

دلایل درد قفسه سینه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دلایل درد  قفسه سینه دلایل درد قفسه سینه

در ادامه میخوانیم: درد قفسه سینه و درمان آن

وحشت

وحشت
وحشت

وحشت میتواند باعث حمله قلب شود. علاوه بر درد قفسه سینه، ممکن است احساس تنگی نفس، تپش قلب یا بیقراراری به شما دست دهد. برخی افراد احساس سرگیجه یا نگرانی میکنند که گویی در حال مرگ هستند. یک رویداد استرس زا میتواند باعث آن شود، یا افسردگی میتواند دلیل آن باشد. حملات وحشت میتوانند سخت باشند و اگر درمان نشوند میتوانند بدتر شوند.

زونا

زونا
زونا

اگر درد قفسه سینه همراه با بثورات و تلقیح در قفسه سینه یا پشتی خود داشته باشید، میتوانید این بیماری كه توسط ویروس آبله مرغان ایجاد شده را داشته باشید. اگر اعصاب دیواره قفسه سینه شما تحت تاثیر قرار گرفته باشد، درد آن میتواند شدید باشد. زونا میتواند به صورت خودجوش درمان شود، اما پزشک میتواند در تسریع درمان آن به شما کمک کند.

فتق

فتق
فتق

در زیر ریه ها، یک منطقه کوچکی وجود دارد که در آن معده و مری به هم میرسند. سرفه، سنگین کردن و یا تکان خوردن در طی حرکات روده میتواند به این منطقه فشار وارد کند. اگر فشار بیش از حد وجود داشته باشد، بخشی از معده میتواند باعث باز شدن آن شود. این فتق هیاتل نامیده میشود. درد قفسه سینه علامت است، بنابراین درد معده یا مری، نفخ، تخلیه و طعم تلخ در حلق ایجاد میشود. اکثر فتق ها نیاز به درمان ندارند، اما بعضی افراد در نهایت به جراحی نیاز پیدا میکنند.

سنگ صفرا

سنگ صفرا
سنگ صفرا

سنگ صفرا تکه های سخت شده مایع گوارش در کیسه صفرا هستند. آنها میتوانند به اندازه یک دانه شن کوچک، یا مانند یک توپ گلف باشند. اگر راه های بین کیسه صفرا و مجاری صفراوی مسدود شود، میتواند یک درد ناگهانی در معده ایجاد کند که در سینه، کمر یا شانه راست نیز احساس میشود. این اتفاق به احتمال زیاد در شب بعد از یک وعده غذایی سنگین اتفاق میافتد.

سوزش معده

سوزش معده
سوزش معده

اگر اسید معده به مری برسند، احساس درد علاوه بر سینه در فک و گلو نیز احساس میشود. الکل، سیگار، آسپیرین و دیگر داروهای ضد التهابی و مرکبات میتوانند باعث آن شوند. در صورت ناراحتی و یا سایر علائمی نظیر تهوع یا عرق، با پزشک خود مشورت کنید.

درد عضلانی

درد عضلانی
درد عضلانی

فعال تر شدن یا ورزش سخت تر از حد معمول، میتواند عضلات دیواره قفسه سینه شما را تحریک کند. ممکن است متوجه شوید که درد خود را بدتر کرده اید، نفس عمیق یا فشار دادن روی ناحیه زخمی ممکن است باعث صدمه ی بیشتری با آن شود. تمرین را عقب بیاندازید و تا زمانی که درد بهتر شود، کارهای سنگین انجام ندهید. پد گرم یا یخ در آن منطقه میتواند به شما کمک کند.

سیفلیس

سیفلیس
سیفلیس

این بیماری جنسی نادر میتواند مشکلاتی را در ریه های شما ایجاد کند. علائم شامل بثورات پوستی، خستگی، سردرد و درد عضلانی است. در برخی از افراد، باعث ایجاد عفونت اضافی در اطراف ریه ها میشود. سیفلیس میتواند درد شدید در قفسه سینه و سرفه همراه با مخاط ایجاد کند. آنتی بیوتیک ها میتوانند باعث بهبودی آن شوند.

آسم

آسم
آسم

تنگی قفسه سینه همراه با سرفه، خس خس، و تلاش برای نفس کشیدن از نشانه های آسم هستند. آسم میتواند توسط عوامل مختلفی مانند گرد و غبار و حیوانات خانگی و چیزهایی خاص در غذا و یا فعالیت های جسمی ایجاد شود. داروها میتوانند راه هوایی شما را باز نگه دارند و هنگامی که این علائم به وجود میایند، میتوانند به شما کمک کنند.

گرفتگی اعصاب

گرفتگی اعصاب
گرفتگی اعصاب

اگر اعصاب گردن شما دچار گرفتگی شوند، ممکن است که درد در قفسه سینه یا کمرتان احساس کنید. فشار عصبی بیش از حد میتواند از دلایل گرفتگی باشد. شما میتوانید احساس سوزش و سوزن سوزن را در قفسه سینه احساس کنید. گرفتگی اعصاب معمولاً با تسکین درد و تزریق استروئید بدون دردسر درمان میشود. اگر این به شما کمک نمیکند، باید فشار عصبی خود را کاهش دهید.

امبولیسم ریه

امبولیسم ریه
امبولیسم ریه

امبولیسم ریه زمانی رخ میدهد که لخته خون در نقطه ای از بدن شکل بگیرد، سپس راه خود را به ریه میرساند و باعث میشود که ریه به اندازه کافی خون دریافت نکند، هنگامی که با نفس عمیق، سرفه، خوردن یا حتی خم شدن، صدمه دیده باشد. ممکن است متوجه شوید زمانی که فعال هستید درد شکل میگیرد و هنگامی که متوقف میشوید درد بهتر نمیشود. در صورتی که چنین اتفاقی رخ داد، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

گرفتگی طحال

گرفتگی طحال
گرفتگی طحال

طحال در پشت رگ های قفسه سینه قرار دارد و به محافظت از بدن در برابر عفونت کمک میکند. گرفتگی طحال نادر است، اما جریان خون به سمت طحال، میتواند به علت لختگی خون، عفونت و یا بیماری مسدود شود. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، بافت شروع به مردن میکند. این مورد انفارکتوس اسپلنیک نامیده میشود. در برخی افراد نشانه ای از آن وجود ندارند، اما در برخی دیگر در سمت چپ قفسه سینه خود، احساس درد میکنند. درد گرفتگی طحال میتواند با دارو بهتر شود، اما اگر آن را جدی نگیرید ممکن است که درمان نشود.

آنژینا

آنژینا
آنژینا

اگر بدن به اندازه کافی به قلب خون ارسال نکند، فشار و سوزش را در قفسه سینه خود احساس خواهید کرد و احتمالاً شما به آنژیا مبتلا هستید. بعضی افراد، در شانه ها، دست ها، گردن، فک و کمر احساس درد میکنند. آنژینا میتواند ناشی از استرس، وعده های غذایی سنگین، یا ورزش باشد، یا میتواند نشانه ای از مشکلات قلب دیگری باشد. اگر میزان کلسترول یا فشار خونتان بالا است، دیابت دارید، یا غذای سالم مصرف نمیکنید و یا ورزش نمیکنید احتمال ابتلا به آنژینا در شما زیاد است.

پلیریست

پلیریست
پلیریست

اگر یک نفس عمیق، سرفه یا عطسه باعث درد قفسه سینه شما شد، پوشش ریه های شما که ملانین نامیده میشود، ممکن است از طریق یک ویروس، عفونت باکتریایی یا داروهای خاصی آسیب دیده باشد. مایعات و داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن، ادویل یا مورتین میتوانند به درد شما کمک کنند. اما اگر تب هم داشته باشید یا درد شما بیش از چند روز طول کشید، به پزشک مراجعه کنید.

کاسکاندریت

کاسکاندریت
کاسکاندریت

کاسکاندریت زمانی رخ میدهد که بافت قفسه سینه شما به علت عفونت آرتریت آسیب دیده بوجود میاید. ممکن است احساس درد شدیدی را در طرفین قفسه سینه خود احساس کنید. این درد زمانی زمانی که ورزش میکنید یا بیش از حد حرکات کشیده انجام میدهید میتواند بدتر شود. درمانی برای آن وجود ندارد و تا یک سال میتواند طول بکشد. استامینوفن بدون نسخه (تیلنول) یا ایبوپروفن میتواند به شما کمک کند.

حمله  قلب

درد قفسه سینه شایع ترین علامت حمله قلبی است. اگر احساس فشار خفیف بیش از چند دقیقه طول بکشد، تهوع، تنگی نفس شدید یا درد شدید در قفسه سینه یا بازوهای چپ خود احساس کردید با اورژانس تماس بگیرید. زنان مبتلا به حمله قلبی ممکن است علائم ظریفتری داشته باشند. همراه با درد قفسه سینه، ممکن است احساس خستگی، کمردرد ، فک درد یا احساس سرگیجه کنید. این ها همه از نشانه هایی هستند که شما به یک اورژانس نیاز دارید.

خواندن 113 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 ساعت 08:34
محتوای بیشتر در این بخش: « راهنمای بصری نارسایی قلب

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.