دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 ساعت 05:58

تأثیر بیماری قلب بر بدن

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تأثیر بیماری قلب بر بدن تأثیر بیماری قلب بر بدن

در ادامه میخوانیم: قلب چگونه کار میکند و چه عواملی میتواند باعث بروز بیماری قلبی در بدن شود

بیماری قلب

بیماری قلب
بیماری قلب

بیماری قلب با انسداد عروق قلبی ایجاد شده و به عفونت کشیده میشود. بیماری قلب به گروهی از شرایط که بر روی قلب و بدن تأثیر میگذارد گفته میشود. بیماری قلب میتواند منجر به مشکلاتی مانند حملات قلب و سکته شده، و شایع ترین علت مرگ در مردان و زنان آمریکایی محسوب میشود.

نحوه ی کارکرد قلب

نحوه ی کارکرد قلب
نحوه ی کارکرد قلب

قلب دارای چهار محفظه، دهلیز چپ و راست در بالا و بطن چپ و راست که در پایین قلب قرار دارد. خون غنی از اکسیژن از ریه ها به دهلیز سمت چپ جریان پیدا کرده، سپس به بطن چپ، که خون شامل اکسیژن را به بدن پمپاژ میکند میرود. خون به دهلیز سمت راست بازگردانده شده، سپس بطن راست، خون را به ریه ها برای دریافت اکسیژن بازمیگرداند. چهار سوپاپ مانند دربهای یک طرفه عمل میکنند تا خون را از طریق قلب هدایت کنند. و این روند ادامه پیدا میکند، مگر اینکه بیماری قلب داشته باشید.

انسداد شریان قلب (CHD)

انسداد شریان قلب (CHD)
انسداد شریان قلب (CHD)

انسداد شریان قلب که همچنین CHD نامیده میشود، یک از شایعترین انواع بیماری قلب در ایالات متحده محسوب میشود. زمانی که به این بیماری قلبی مبتلا میشوید، یک ماده ی مومی شکل به نام پلاک در شریان های قلب ایجاد میشود. شما در ابتدا از وجود آن اطلاعی ندارد، اما به مرور زمان، پلا ک ها، باعث انسداد شریان قلب میشود. CHD جریان خون را به عضلات قلب محدود میکند.

اثرات CHD

اثرات CHD
اثرات CHD

با کمبود جریان خون، قلب اکسیژن مورد نیاز خود را دریافت نکرده، و باعث ایجاد درد در قفسه سینه به نام آنژیوگرافی میشود، به ویژه زمانی که ورزش و یا کار سنگین انجام میدهید. CHD همچنین بر میزان پمپاژ قلب تأثیر گذاشته و باعث کمبود اکسیژن در دیگر نقاط بدن میشود. بدون اکسیژن، سلول ها نیز به خوبی کار نکرده و ممکن است دچار تنگی نفس یا خستگی بیش از حد شوید. اگر پلاک شکسته شود، در نهایت باعث انسداد شریان شده، و دچار حمله قلب میشوید.

تأثیرات CHD در مردان و زنان

تأثیرات CHD در مردان و زنان
تأثیرات CHD در مردان و زنان

CHD تأثیرات متفاوتی در زنان و مردان میگذارد. مردان دچار درد شدید در قفسه سینه و زنان احساس تنگی یا فشار میشوند، یا فقط احساس ناراحتی میکنند. آنها به احتمال زیاد خستگی بیشتری احساس کرده و اغلب دچار کمبود نفس و حالت تهوع میشوند. این تفاوت ها ممکن است به این دلیل باشد که زنان بیشتر در معرض انسداد آرتریت های کوچکتر قلب هستند.

بیماری دریچه قلب

بیماری دریچه قلب
بیماری دریچه قلب

دریچه هایی که خون را از طریق قلب هدایت میکنند، فلپ هایی هستند که با هر ضربان قلب باز و بسته میشوند. این درچه ها باعث ایجاد صدا از قلب میشوند. سه مشکل مختلفی وجود دارد که میتواند دریچه های قلب را تحت تاثیر قرار دهند: آتیرسیا که هیچ یک از دریچه ها باز نشده و خون نمیتواند جریان یابد. برگشت جریان که دریچه ها باعث میشوند خون به جای جلو به عقب بازگردد. تنگی مجرا که باعث میشود فلپ ها ضخیم یا سفت شده و یا به هم بپیوندند و خون کمتری از طریق آن وارد قلب شود.

تأثیرات بیماری دریچه قلب

تأثیرات بیماری دریچه قلب
تأثیرات بیماری دریچه قلب

بعضی افراد، سالها هیچ نشانه ای از بیماری دریجه قلب ندارند، در حالی که در بعضی افراد بطور ناگهانی مشاهده میشود. در هر صورت، در طول زمان بدتر میشود. نشانه اصلی آن یک صدای زمزمه یا فش فش بین ضربان قلب است. مشکلات دریچه قلب میتواند بد تر شده و باعث مشکلات جریان خون شود، بنابراین ممکن اس خسته تر از حد معمول، تنگی نفس، تورم در پاها، مچ پا یا شکم شوید.

آریتمی قلب

آریتمی قلب
آریتمی قلب

ممکن است تکان یا ضربه در قلب خود احساس کنید. آریتمی باعث تغییر در ریتم قلب میشود و معمولا بی ضرر است. ضربان قلب توسط انفجار کوتاه الکتریکی کنترل میشود و تغییر جزئی در این انفجار به طور معمول یک مشکل نیست. اما آریتمی جدی تر میتواند در کارکرد قلب اختلال ایجاد کرده و باعث ایجاد مشکلات جدی تری شود.

از دست دادن ریتم قلب

از دست دادن ریتم قلب
از دست دادن ریتم قلب

اگر این انفجارهای الکتریکی باعث ایجاد ضربات متوالی و تند در قلب شوند، مطمئناً آن را احساس میکنید. قلب ممکن است تندتر بزند یا ضعیف تر کار کند، به این معنا که اندام و ماهیچه ها، اکسیژن کافی دریافت نکرده، و سرگیجه و درد در قفسه سینه خود احساس میکنید، حتی ممکن است ضعف داشته باشید. اگر ریتم قلب کاملاً از دست برود، قلب مانند ژلاتین میشود و شروع به لرزش کرده و نمیتواند خون را پمپاژکند. این اتفاق که فیبریلاسیون نامیده میشود، میتواند زندگی شما را تهدید کند.

کاردیومیوپاتی

کاردیومیوپاتی
کاردیومیوپاتی

کاردیومیوپاتی گروه از بیماری های قلب هستند که عضله قلب را ضخیم، سفت و یا بزرگتر از حد معمول میکند. با گذشت زمان، قلب میتواند ضعیف تر شده، و پمپ خون و ریتم قلب را سخت تر میکند. شايعترين نوع کيستوميوپاتي ديلاتاسيون ناميده ميشود و در بطن چپ اتفاق مي افتد. همانطور که بیماری بدتر میشود، بطن چپ نمیتواند به خوبی خون را پمپاژ کرده و خون شروع به جمع شدن در قلب میکند.

اثرات کاردیومیوپاتی

اثرات کاردیومیوپاتی
اثرات کاردیومیوپاتی

همانطور که عضله قلب ضخیم میشود، جریان خون محدود میشود، در نتیجه باعث کمبود اکسیژن میشود. این امر میتواند مشکلاتی مانند سرگیجه، خستگی و تنگی نفس ایجاد کند. ممکن است در ریتم اختلال ایجاد شده و قلب ممکن است شروع به تپش یا لرزیدن کند. ممکن است کلیه ها به میزان کمتری خون دریافت کرده و به آب و نمک بیشتر از حد معمول واکنش نشان دهد. این باعث ایجاد تورم در پا و دیگر اندام شود.

عفونت قلب

عفونت قلب
عفونت قلب

همانند سایر قسمت های بدن ، میکروبی مانند باکتری یا ویروس میتواند باعث عفونت قلب شود و این نوعی بیماری قلبی محسوب میشود. گاهی عفونت ها به آرامی شیوع پیدا کرده، و برخی از عفونت ها به سرعت رشد میکنند. در صورت عدم درمان، عفونت میتواند زندگی شما را تهدید کند.

علائم عفونت قلب

علائم عفونت قلب
علائم عفونت قلب

عفونت قلبی، به محل ایجاد عفونت در بدن بستگی دارد. اگر عفونت در اطراف قلب باشد، ممکن است دچار تورم و درد در قفسه سینه شود. اگر دریچه قلب شما جایگزین شده باشد، عفونت میتواند آن را آلوده کرده و میکروب ها در اطراف این ناحیه رشد میکنند و باعث خنثی شدن بدن میشوند. ممکن است علائم مشترکی را با دیگر عفونت ها مشاهده کنید و اثرات فشار مانند تغییرات در ریتم قلب، تب، تنگی نفس، و خستگی را در قلب خود احساس کنید.

نقص مادرزادی قلب

نقص مادرزادی قلب
نقص مادرزادی قلب

نقص مادر زادی قلبی از زمان تولد ایجاد شده و بر جریان خون قلب تاثیر میگذارد. این اتفاق زمانی که دیواره ها، دریچه ها و یا رگ های خونی قبل از تولد به درستی رشد نکرده باشد رخ میدهد. بعضی از مشکلات، مانند سوراخ در محفظه قلب، رفع اشکال و یا اصلا نیازی به درمان ندارند. اما مشکلات دیگری مانند کمبود دریچه، ممکن است نیاز به مراقبت های طولانی داشته باشد.

تأثیر نقص مادرزادی قلب بر بدن

تأثیر نقص مادرزادی قلب بر بدن
تأثیر نقص مادرزادی قلب بر بدن

نقوص قلب معمولاً دردی ایجاد نمیکند، اما بدون جریان خون منظم، بدن اکسیژن مورد نیاز خود را دریافت نکرده و ممکن است منجر به تغییر رنگ پوست به آبی، تنگی نفس و احساس خستگی شود. نقص قلبی اغلب زمانی که قلب بسیار ضعیف است، میتواند منجر به نارسایی قلبی شود. نارسایی قلبی میتواند مشکلات مانند آریتمی، مشکلات تنفسی و تجمع مایع در ریه شود.

 

خواندن 94 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 ساعت 06:29

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.