دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 ساعت 05:34

12 نشانه ی وجود بیماری قلبی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
12 نشانه ی وجود بیماری قلبی 12 نشانه ی وجود بیماری قلبی 12 نشانه ی وجود بیماری قلبی

در ادامه میخوانیم: نشانه های وجود بیماری قلبی

آپنه خواب

آپنه خواب
آپنه خواب

هنگامی که تنفس شما با وقفه های خر وپف شکسته میشود، ممکن است  به مغز شما اکسیژن کافی نرسد. این عمل سیگنالی را برای ادامه تنفس به رگ های خونی و قلب میفرستد تا تنفس را به سختی انجام دهد و باعث افزایش خطر ابتلا به فشار خون بالا، ریتم های غیر طبیعی قلب، سکته مغزی و نارسایی قلبی میشود. خوشبختانه آپنه خواب قابل درمان است.

 

جوش زرد و نارنجی

جوش زرد و نارنجی
جوش زرد و نارنجی

سطوح تری گلیسیرید بسیار بالا میتواند باعث شکاف پوستی در پشت و اطراف ناحیه انگشتان دست و پا شود. بسیاری از این چربی ها باعث سخت شدن خونرسانی در شریان ها میشود و فرد در معرض خطر بیماری مربوط به قلب و سکته مغزی قرار میدهد.

 

قدرت دستان پایین

قدرت دستان پایین
قدرت دستان پایین

قدرت دستان اطلاعاتی درباره قدرت قلب به شما میدهد. تحقیقات نشان میدهد که توانایی فشار دادن و قدرت دستان به معنی پایین بودن خطر ابتلا به بیماری قلب میتواند باشد. اگر سخت است که شیئی را با قدرت لمس کنید، خطر ابتلا به بیماری قلب در شما بالا بوده، با اینحال بهبود قدرت گرفتن دستان شما به تنهایی دلیلی بر سالم بودن قلب شما نیست.

 

نقاط تیره زیر ناخن

نقاط تیره زیر ناخن
نقاط تیره زیر ناخن

اگر به تازگی دچار ضربه به انگشت دست یا پا نشده باشید، نقاط کمی از خونتان در زیر ناخن شما میتواند اشاره به یک عفونت در قلب یا دریچه های قلب شما باشد. این نشانه را در هنگام ابتلا به دیابت هم دریافت میکنید و افرادی که دارای این وضعیت هستند، دو تا چهار برابر احتمال ابتلا به بیماری قلب و سکته مغزی را دارند.

 

سرگیجه

سرگیجه
سرگیجه

سرگیجه اغلب نتیجه مستقیم از اتفاقی است که در قلب شما رخ میدهد، زیرا خون به اندازه کافی به مغز نمیرسد. سرگیجه میتواند علامت ریتم غیر طبیعی قلب باشد که به آن آریتمی گفته میشود. نارسایی قلب، به معنی تضعیف عضله است که میتواند دلیل ناپایداری بدن شما باشد. گیجی علامت کوچکی از احتمال حمله قلب است.

 

مشکلات جنسی

مشکلات جنسی
مشکلات جنسی

برخی از مشکلات جنسی میتواند به معنای بیماری قلب باشد و احتمال حمله قلب یا سکته بیشتر است. مردان مبتلا به اختلال نعوظ ممکن است مشکلات گردش خون مرتبط با فشار خون بالا یا شرایان باریک از کلسترول را داشته باشند. این مشکلات جریان خون نیز میتواند میل جنسی و توانایی زن برای لذت بردن از رابطه جنسی را کاهش دهد.

 

تغییر رنگ پوست

تغییر رنگ پوست
تغییر رنگ پوست

انگشتان آبی و یا خاکستری میتواند از گردش خون ضعیف و از کمبود اکسیژن باشد، که اغلب به علت نقص قلب با رگ های خونی ایجاد یا محدود یا مسدود شده است. این الگوی لکه دار و بنفش زمانی نمایان میشود که بیت های پلاکت های کلسترول ساخته شده از بین رفته و سپس در رگ های خونی کوچک قفل میشوند. در صورت داشتن اندوکاردیت، ممکن است در زیر پوست در داخل دستها و پاها خونریزی رخ دهد.

 

خونریزی لثه

خونریزی لثه
خونریزی لثه

کارشناسان ارتباط بین بیماری لثه و بیماری قلبی را کاملا درک نمیکنند. اما مطالعات نشان میدهد که خونریزی و تورم لثه منجر به مشاجره میشود. یکی از نظریات این است که باکتری از لثه ها به جریان خون رسیده و التهاب را در قلب شما ایجاد میکند. بیماری لثه، میتواند منجر به از دست رفتن دندان شود، همچنین احتمال شكستن سكته را افزایش میدهد.

 

لکه های تیره پوستی

لکه های تیره پوستی
لکه های تیره پوستی

هنگامی که بدن در استفاده از هورمون انسولین مشکل داشته باشد، ممکن است لکه های ضخیم مانند acanthosis nigricans  در چربی ها و چروک های پوست مانند گردن، زیر بغل و کشاله ران مشاهده شود. این تکه ها میتوانند برچسب های پوستی نیز داشته باشند. اگر برای مقاومت به انسولین، سندرم متابولیک یا دیابت نوع 2 درمان نشود، به پزشک خود برای کمک به کنترل قند خون و محافظت از قلب خود مراجعه کنید.

 

مشکل تنفسی

مشکل تنفسی
مشکل تنفسی

احساس ضعف در نفس میتواند نشانه نارسایی قلب، ریتم غیرطبیعی قلب یا حمله قلب باشد. اگر پس از انجام کاری راحت و یا در حالی که از حالت درازکش بلند میشوید شروع به نفس نفس زدن کردید به پزشک مراجعه کنید.

 

تورم پا

تورم پا
تورم پا

تورم پا زمانی رخ میدهد که برای مدت طولانی ایستاده و یا نشسته اید، این اتفاق در دوران بارداری بیشتر معمول است، ایجاد سیال همچنین میتواند از نارسایی قلب و گردش خون ضعیف در پاها باشد. تورم پا ممکن است از لخته شدن خونی از اندام های پایین شما که به سمت قلب بازمیگردد و متوقف میشود ایجاد شود. اگر تورم به طور ناگهانی اتفاق افتاد، با پزشک خود تماس بگیرید.

 

خستگی

خستگی
خستگی

سعی کنید که خواب حکاملی داشته باشید. سکته قلب میتواند باعث خستگی شما شود، زیرا عضله دیگر به اندازه کافی قوی نیست تا نیازهای بدن شما را تامین کند. از آنجایی که احساس خستگی و ضعف میتواند نشانه ای از بسیاری بیماری های مختلف، از جمله کم خونی، سرطان و یا حتی افسردگی باشد، در آن علائم دیگری نظیر سرفه و تورم نیز دیده میشود.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

خواندن 92 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 ساعت 05:58
محتوای بیشتر در این بخش: تأثیر بیماری قلب بر بدن »

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.