دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 ساعت 10:14

تأثیر رنگ و حالت چشم بر سلامتی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تأثیر رنگ و حالت چشم بر سلامتی تأثیر رنگ و حالت چشم بر سلامتی

در ادامه میخوانیم: رنگ چشم، حالت و اندازه چشم و مردمک، چه تأثیری بر سلامتی دارد

سرطان چشم

سرطان چشم
سرطان چشم

اگر چشم شما آبی، سبز یا خاکستری باشد، نسبت به افرادی که چشم قهوه ای دارند، شانس بیشتری برای ابتلا به سرطان خاصی از چشم به نام ملانوم یوئیل دارید. با اینحال شانس آن میتواند کم باشد. سالانه 2500 نفر در ایالات متحده به سرطان چشم مبتلا میشوند.

اعتماد

اعتماد
اعتماد

محققان دریافته اند، چهره افرادی که دارای چشم قهوه ای هستند، قابل اعتماد تر است. اما این مطالعه ادامه پیدا کرد که خصوصیات مشترک چهره افرادی که چشم قهوه ای دارند احتمال بیشتری برای جلب اعتماد دارد.

دیابت

دیابت
دیابت

یک مطالعه اروپایی در سال 2011 نشان میدهد، افرادی که چشم آبی و پوست روشن دارند شانس خطر ابتلا به دیابت نوع 1 در آنها بیشتر است.

کم شنوایی

کم شنوایی
کم شنوایی

مطالعات در یک محیط با صدای بلند نشان میدهد، افراد دارای چشم قهوه ای، نسبت به افراد چشم آبی، کم شنوایی بیشتری دارند. افرادی که چشم قهوه ای دارند، ملانین (رنگدانه ای که به پوست، مو و چشم رنگ میدهد) بیشتری در گوش ها و چشم ها وجود دارند. این باعث میشود زمانی که سطح صدا بالا میرود بیشتر محافظت کنند.

آندومتریوز

آندومتریوز
آندومتریوز

آندومتریوز زمانی رخ میدهد که بافتی که بطور طبیعی در رحم رشد میکند، خارج از آن رشد کرده و هنگامی که به اندام هایی مانند مثانه و روده حمله میکند، به آن آندومتریوز، نفوذ عمیق (DIE) میگویند. زنانی که دارای چشم آبی هستند بیشتر از زنان دیگر به DIE مبتلا میشوند. کارشناسان معتقدند که ژن هایی که رنگ چشم را کنترل میکنند ممکن است به مواردی که موجب ایجاد DIE میشوند، ارتباط داشته باشند.

واکنش به درمان

واکنش به درمان
واکنش به درمان

رنگ چشم میتواند نقش مهمی در نوع واکنش شما به درمان ایفا کند. چشمان تیره میتواند به این معنی باشد که نتایج درمان در شما بهتر است. در ضمن، افرادی که دارای چشمان روشن هستند احتمال بیشتری دارند که به درمان پاسخ ندهند و روند درمان در آنها به سرعت تغییر میکند.

 

مردمک متفاوت

مردمک متفاوت
مردمک متفاوت

یک نفر از هر 5 نفر بطور طبیعی دارای اندازه مردمک چشم متفاوت، هستند. اما گاهی اوقات ناسازگاری مردمک چشم میتواند نشانه ای از یک مسئله مربوط به سلامتی، مانند سیستم عصبی، سکته مغزی، یا عفونت باشد.

ویتیلیگو

ویتیلیگو
ویتیلیگو

اگر چشم های شما آبی است، احتمال آن وجود دارد که باعث کاهش رنگدانه های پوست و ایجاد لکه ها شوید. کارشناسان معتقدند این امر میتواند به این دلیل باشد که برخی از ژن هایی که باعث آبی شدن رنگ چشم میشوند، خطر ابتلا به این شرایط نیز افزایش میابد.

آب مروارید

آب مروارید
آب مروارید

یک مطالعه استرالیایی میگوید که اگر چشم های قهوه ای داشته باشید، شرایط مبهم بینایی احتمالاً میتواند به شما ضربه بزند. محققان بر این باورند که آن سایه آب مروارید را دو برابر نشان میدهد.

مردمک بزرگتر

مردمک بزرگتر
مردمک بزرگتر

مطالعات ادامه دارد، اما متخصصان معتقدند میزان ساکن نشستن، میتواند نشانه ای از هوش بیشتر باشد. مردمک های بزرگتر چشم تمایل بیشتری به اتصال به مغز دارند که به خوبی کار میکنند.

چند رنگی چشم

چند رنگی چشم
چند رنگی چشم

آیا در چشم های قهوه ای شما رگه هایی از رنگ آبی وجود دارد، این میتواند نشانه ای از سندرم وااردنبرگ باشد. این اختلال ژنتیکی میتواند سبب از بین رفتن رنگدانه در مو، پوست و چشم شود. همچنین میتواند باعث ناشنوایی و ویژگی های منحصر به فرد صورت، مانند چشم و بینی پهن تر شود.

مهارت ورزشی

مهارت ورزشی
مهارت ورزشی

افرادی که چشم های قهوه ای دارند در مهارت های ورزش که به یک واکنش ختم میشوند مانند بوکس، ضربه زدن به توپ، دفاع فوتبال، بیشتر احتمال دارد که بدرخشند. اما اگر اعمال شما از ابتدا تا انتها تحت کنترل است، مانند بولینگ، گلف، و یا بیس بال، اگر چشمان شما آبی است شما باید یک پای خود را بالا بگیرید.

تحمل درد

تحمل درد
تحمل درد

مطالعات در زنان نشان میدهد، رنگ چشم میتواند در مورد چگونگی تحمل درد اطلاعات دهد. نظریه آنها: زنانی که چشم های تیره دارند تمایل بیشتری به افسردگی در طول درمان دارند. آنها اغلب درد بیشتری را در زمان استراحت احساس میکنند و از درد زیاد بیدار میشوند، و به دلیل اینکه درد بیشتری را احساس میکنند بیشتر افسرده میشوند.

دژنراسیون ماکولا

دژنراسیون ماکولا
دژنراسیون ماکولا

مطالعات استرالیایی نشان میدهد، افرادی که دارای چشم های روشن هستند دو برابر بیشتر احتمال ابتلا به دژنراسیون ماکولا دارند. این بیماری میتواند باعث از بین بردن بینایی شود.

خواندن 89 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 ساعت 10:34
محتوای بیشتر در این بخش: « آلرژی چشم نکاتی برای چشم های سالم »

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.