دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 ساعت 10:04

آلرژی چشم

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آلرژی چشم آلرژی چشم

در ادامه میخوانیم: آلرژی چشم چیست، چه علائمی دارد و چگونه میتوان از آن جلوگیری کرد؟

قدرت دانش

قدرت دانش
قدرت دانش

یک حمله آلرژی به نام ملانژکتیو آلرژیک، میتواند باعث قرمزی و پف کردن چشمان شود. یک راه حل موقت برای درمان و و کاهش علائم آن وجود دارد، که قبل از ورود به فضای عمومی از یک کمپرس یخ استفاده کنید. اما برای تسکین دراز مدت این آلرژی جشم ، باید از عوامل آلرژی خود اطلاع پیدا کرده و آن علائم را درمان کنید.

علائم آلرژی چشم

علائم آلرژی چشم
علائم آلرژی چشم

نشانه های آلژی چشم میتواند شامل ایجاد قرمزی در سفیدی چشم یا پلک داخلی، خارش، تاری بینایی، احساس سوزش، تورم پلک و حساسیت به نور باشد. آلرژی چشم ممکن است به تنهایی، یا به همراه آلرژی بینی و وضعیت پوستی آلرژیک به نام اگزما رخ دهد. اما تنها راه اطمینان از وجود آلرژی چشم در شما، مراجعه به پزشک است.

علت قرمزی چشم

علت قرمزی چشم
علت قرمزی چشم

از آنجایی که چشم ها همیشه در معرض آلرژن هایی مانند حیوانات خانگی یا گرده هستند، سلولهای چشم، هیستامین و دیگر مواد شیمیایی را ایجاد میکنند، که موجب التهاب چشم میشوند و در نتیجه باعث خارش، قرمزی و آبریزش چشم میشوند.

چشمان خود را لمس نکنید

چشمان خود را لمس نکنید
چشمان خود را لمس نکنید

سخت است که چشمان خود را لمس نکنید، اما لمس کردن چشم فقط باعث بدترشدن آنها خواهد شد. مالش باعث میشود سلولهای چشم مواد شیمیایی را تولید کنند، که باعث خارش چشم میشود.

محرک های خارج از منزل

محرک های خارج از منزل
محرک های خارج از منزل

اگر چشمان شما در بهار یا تابستان بیرون از منزل دچار آلرژی میشود، ممکن است که آلرژی فصلی داشته باشید. گرده گیاهان، درختان و گرده های علف های هرز از بدترین آلرژیک ها هستند. وقتی میزان آلرژیک هوا بالا است، در داخل خانه بمانید، پنجره ها را بسته نگه دارید، و سیستم تهویه هوا را فعال کنید. برای محافظت چشمان از گرده افشانی، از عینک آفتابی استفاده کنید.

محرک های داخل منزل

محرک های داخل منزل
محرک های داخل منزل

حشرات حیوانات خانگی، گرد و خاک و قارچ های انگلی در صدر لیست محرک های آلرژی چشم قرار دارند. آنها میتوانند باعث فعال شدن آلرژی در هر زمانی از سال شوند. اگر حیوان خانگی دارید، او را از اتاق خواب خود خارج کنید.

پاک کردن آلودگی

پاک کردن آلودگی
پاک کردن آلودگی

اگر عفونت های گرد و خاکی، علائم آلرژی چشم شما را تحریک میکنند، سعی کنید ملافه ها و رو بالشتی های خود را تمیز نگه داری کنید. ملافه ها را با آب گرم بشویید و سعی کنید سطوح رطوبت را در خانه، بین 30٪ تا 50٪ حفظ کنید. کف خانه را با طی خیس تمیز نکنید، این کار باعث تحریک آلرژن های گرد و خاکی میشود.

قارچ های انگلی

قارچ های انگلی
قارچ های انگلی

حمام ها، آشپزخانه ها و زیرزمین هایی که قارچ های انگلی در آن رشد میکنند را تمیز نگهداری کنید. از رطوبت گیر برای کمک به خروج رطوبت از خانه استفاده کنید، برای سیستم تهویه هوای خود از فیلتر HEPA استفاده کنید. این کار میتواند از حمله ی قارچ های انگلی به چشمان شما جلوگیری کند.

 
قطره چشم

قطره چشم
قطره چشم

معمولاً از قطره های ضد التهاب برای درمان آلرژی چشم استفاده میشود. آنتی هیستامین ها و تثبیت کننده های سلول های بنیادی باعث آزاد شدن مواد شیمیایی ناشی از خارش چشم و قطره ضد انعقاد عروق خونی در چشم، باعث کاهش قرمزی در چشم میشوند. افراد مبتلا به شرایط خاص نباید از برخی قطره های چشم استفاده کنند، بنابراین از پزشک خود در این مورد سؤال کنید. گزینه های تجویز پزشک ممکن است، شامل داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی یا استروئیدی باشند.

دارو ی خوراکی

دارو ی خوراکی
دارو ی خوراکی

مصرف آنتی هیستامین ها و ضد انعقاد کننده هایی مانند قرص ها، کپسول ها یا مایعات میتوانند به کنترل علائم آلرژی چشم کمک کنند. این داروها، ممکن است باعث خشکی چشمان و خواب آلودگی شما شوند. برخی از ضد انعقاد کننده های otc هم میتوانند باعث سرگیجه شوند. اگر فشار خون بالایی دارید، از پزشک در مورد مصرف این دارو ها سؤال کنید.

تزریق

تزریق
تزریق

دارو های تزریقی به خوبی به تسکین آلرژی چشم کمک میکنند. تزریقاتی مانند ایمنوتراپی، به سیستم ایمنی بدن کمک میکنند تا مواردی که باعث تحریک آلرژی چشم میشوند را سرکوب کرد. تزریق، معمولاً برای افرادی که آلرژی شدیدی دارند استفاده میشود. درمان میتواند تا چند ماه طول بکشد و هنوز هم میتوان در کنار آن از دارو استفاده کرد.

ایجاد برنامه

ایجاد برنامه
ایجاد برنامه

میتوان اقدامات زیادی برای جلوگیری از آلرژی چشم انجام داد. با پزشک مشورت کنید تا برنامه ای برای جلوگیری از حملات آلرژی در آینده ایجاد کند.

خواندن 102 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 ساعت 10:14

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.